Obecnie zdecydowanie najwyższe zarobki osiąga się w branży IT. Osoby potrafiące programować, posiadające doświadczenie w branży mogą zarabiać zdecydowanie więcej niż specjaliści z innych obszarów. Na jeszcze wyższe wynagrodzenie mogą liczyć te osoby, które obok umiejętności programowania posiadają doświadczenie w zarządzaniu zespołem.

Kolejną grupą dobrze zarabiających zawodów są takie, które są powiązane z bankowością. Analitycy, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo danych, zarządzające zespołami – mogą liczyć na atrakcyjny poziom wynagrodzenia. Są to także zawody, w których brakuje pracowników. Ilość ogłoszeń na różnych portalach, które przedstawiają oferty związane z branżą IT i bankowością jest zdecydowanie imponująca. Widoczne jest także zapotrzebowanie na osoby z dziedzin takich jak: e-commerce, marketing, HR, finanse.

Z aktualnych danych wynika, że poziom bezrobocia w Krakowie to 2,4%, co jest rekordowo niskim poziomem. Najwięcej bezrobotnych w Krakowie to osoby po studiach dających ogólną wiedzę np. historia, filozofia, kulturoznawstwo, politologia. Jeśli jednak, oprócz studiów, zdobywasz doświadczenie i znasz języki obce – ten problem nie powinien Cię dotknąć.

W Krakowie różnorodność wyboru obszaru zawodowego i konkretnej specjalizacji jest bardzo duża. Zdecydowanie najwięcej zarabia się w branży IT (oraz wszystkich z nią powiązanych np. e-commerce) oraz bankowości. Te zarobki w dodatku cały czas wzrastają, a wybór ofert jest ogromny.


Podobne Artykuły