Zdecydowanie Kraków jest bardzo atrakcyjną lokalizacją dla pracodawców. Dobry rynek kandydatów, dobra komunikacja i szereg innych zalet przyciągają inwestorów – zarówno polskich, jak i zagranicznych. W związku z tym, że powstaje coraz więcej firm i zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników rośnie – rosną także zarobki. Zmienia się również podejście firm do pracowników. Coraz większe nastawienie na work-life balance, zapewnianie możliwości rozwoju, różnorodne benefity – tym wyróżniają się najlepsi pracodawcy w Krakowie.

Jacy są najlepsi pracodawcy w Krakowie? Nie ma żadnych rankingów, które jasno wskazywałyby najlepsze firmy w tym regionie. Jest tutaj wiele firm ocenianych jako pracodawcy zdecydowanie godni polecenia. Z drugiej strony – dalej, pomimo tego, że jest rynek pracownika, zdarzają się firmy, które są niezbyt polecane jako potencjalny pracodawca.

Co ma wpływ na to, jak oceniany jest pracodawca? Idealny pracodawca zapewne nie istnieje – tak, jak trudno o idealnego pracownika. Są jednak pewne aspekty, które decydują o tym, że jedne firmy mogą pretendować do miana najlepszego pracodawcy, a inne z trudem pozyskują zainteresowanie kandydatów. Kluczowe na pewno jest podejście do pracowników. Szacunek, zapewnienie możliwości rozwoju, poważne traktowanie potrzeb pracowników i wychodzenie im naprzeciw – to jest zdecydowanie istotny element. Oprócz tego liczy się stabilna pozycja firmy na rynku, pozytywna atmosfera współpracy oraz kultura, jaka panuje w firmie. Istotnym elementem jest także umożliwianie pracownikom otrzymywania bieżącego feedbacku i zbieranie takiego feedbacku od pracowników. Tu z pomocą przychodzą badania opinii pracowników, które zdecydowanie warto przeprowadzać w firmie, aby poznawać opinie pracowników, ich potrzeby i wprowadzać zmiany, które pozwolą stawać się jeszcze lepszym pracodawcą.